Konsola do gier Video – doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu

Ten artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie używali nigdy konsoli, ani nie mają pojęcia, czym ona tak naprawdę jest i do czego może być używana. Opiszę też, czym się ona różni od komputera, jakie są jej typy i komu ją można najmocniej zalecić.
Konsola (e-sklep) to w zasadzie komputer, odróżniający się od normalnego PC funkcjonalnością. Jest to urządzenie dedykowane tylko do gier wideo. Konsoli nie da się po nabyciu udoskonalać, dokupując lepsze podzespoły, tak jak robi się to w przypadku klasycznego PC. Stanowi ona integralną całość, do której da się dołączyć tylko akcesoria zewnętrzne, takie jak karty pamięci, kontrolery, sprzęt muzyczny i ekran.
Na rynku obecnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń. Japońskie Sony wydawało dwie generacje konsol - Playstation 2 i Playstation 3. Firma Billa Gatesa ma w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol nowszych technologicznie sięgają do 1500zł, zależnie od opcjonalnych dodatków. Za mniejszą cenę można zdobyć Playstation 2 – w tym przypadku ceny oscylują wokół 700zł za nowy egzemplarz.
Gry na konsole w Blackgames
Na tę najpopularniejszą czwórkę wydano wiele interesujących produkcji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościówek. Warte uwagi gry na PS2 to zdecydowanie Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najlepszych gitarzystów. Pochwalić trzeba też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo 4. Na PS2 wyszło wiele klasycznych już serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3 (e-sklep), ze względu na lepszą konfigurację, mają o wiele ulepszoną szatę graficzną. Największe przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś oferuje nawet większe spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 są obsługiwane przez specjalny kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na rozgrywkę. W tej serii znajdziemy dużo produkcji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta również może się poszczycić rewelacyjną polską grą RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.


Ostatnio powszechne stały się wygodne netbooki i tablety, oferujące stały dostęp do internetu. Interesującą opcją dla każdego użytkownika takiego sprzętu mógłby być zakup konsoli. W ten sposób można wygodnie oddzielić rozrywkę od pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 12:24:45
Tagi: komputer, Sony, netbooki, tablety, gry, konsola, kinect