Kiedy zacząć przygotowania do świąt bożego narodzenia?

Nie wolno nam na ostatnią chwilę pozostawiać przygotowania do świąt bożego narodzenia

Im istotniejsze jest dla nas świętowanie świąt kościelnych, szczególnie tych, które są silnie zakorzenione w naszej tradycji, tym prędzej powinniśmy zacząć myśleć o przygotowaniach do nich, tak by ze wszystkim na spokojnie zdążyć. Trzeba tu wiedzieć, że przygotowania do świąt bożego narodzenia warto zacząć wcześniej od kupowania podarunków, tak aby później nie stać na ostatnią chwilę w wielkich kolejkach w sklepie. Dodatkowo część przedmiotów możemy już przyszykować sobie wcześniej, przez co na krótko przed świętami spędzimy znacznie mniej godzin w kuchni, gdyż wystarczy jedynie we właściwym momencie odmrozić prędzej przyszykowane dania. Jeżeli zostawimy wszystko na ostatnią chwilę, to może się okazać, że do stołu wigilijnego zasiądziemy źli i rozdrażnieni, dlatego właśnie tak istotne jest to, by wszystko wymyślić oraz rozpocząć robić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Powinniśmy brać pod uwagę jak wielu gości będziemy przyjmować

Boże Narodzenie
Napisał: Los Angeles County Arboretum
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podczas przyszykowania do tych świąt nie możemy zapominać o przyszykowaniu duchowym, o wyciszeniu się, zastanowieniu się nad tym jaki okazał się ten ostatni rok, a jest to tym ważniejsze, im istotniejsza jest dla nas wiara oraz religijny aspekt tego święta. W dodatku w czasie planowania świąt musimy ciągle wspomnieć o tym, jak wiele osób ma świętować razem z nami, tak żeby czasami nie okazało się, że zrobiliśmy zbyt mało, lub za wiele potraw. Poza tym są to święta, w których ważna jest tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, a co się z tym wiąże, trzeba dopilnować, żeby te zwyczaje dalej okazały się podtrzymywane oraz żeby młodsze pokolenia rozumiały ich sens, ponieważ to właśnie określa naszą tożsamość i spowoduje, że identyfikujemy się z całym naszym narodem. Przez to właśnie powinna zostać przybrana choinka, musi pojawić się nadprogramowe nakrycie na stole, sianko pod obrusem i sporo jeszcze innych tradycyjnych zachowań, które przecież przetrwały już wieki.

Każdy indywidualnie rozpoczyna przygotowania do świąt

Jeżeli idzie o przygotowania do świąt bożego narodzenia (sprawdź jak przygotować niezapomniane święta - polecana strona), to każdy rozpoczyna je indywidualnie, ponieważ przecież w różnych mieszkaniach jest różnoraka wielość gości, różnoraka wielość rzeczy do przygotowania. Nie mniej ciągle powinniśmy wspomnieć, żeby zacząć to wszystko właściwie prędzej, tak aby później nie biegać i nie denerwować się, że z czymś nie zdążymy, lub że o czymś zapomnieliśmy.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-07 14:16:48
Tagi: choinka, Święta, rzygotowania do świąt bożego narodzenia