Dla jednej nacji to interesujące, dla pozostałych beznadziejne czasy. jak pogodzić te dwie rzeczywistości? Wychodzi na to, że jest to mało realne

„Boże, w jakich wy żyjecie czasach” – rzekła babcia do wnuczka. Był to jej komentarz gdy ten nie wychodził przez kilka dni z domu. Siedział tylko przed komputerem, lecz babcia nie miała pojęcia, czym on tam się zajmuje. Mogła dostrzec tylko jakie światła, błyski, no i słyszała wybuchy, słowa w obcym języku. W rzeczywistości wnuczek jest fanem gier komputerowych, ale babcia nie może tego rozumieć ponieważ jest przedstawicielką zupełnie innego pokolenia. Kiedyś w domu nie było co robić, więc każdy bawił się na dworze. Dzisiaj jest na odwrót.
granie
Napisał: Manuel Cernuda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedyś, wcale nie tak dawno, ale jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy nie były tak zaawansowane technologicznie jak teraz, a z drugiej strony tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić, na dworze odbywało się wszystko. Były randki, spotkania, zabawy, gry... Nikt nie myślał o pozostaniu w domu, gdyż na zewnątrz było tak wspaniale, że chciało się bawić się tam jak najdłużej. Kiedyś kara było pozostanie w domu, dzisiaj taka karą może być zmuszanie do wyjścia na dwór. Nic w tym jednak dziwnego. Rozwój technologii i internetu oferuje tak wiele wspaniałych rozwiązań, że trudno tej opcji się oprzeć.

Przecież coraz to nowe media społecznościowe przyciągają naszą uwagę, a czas mija tak szybko, że nawet nie wiemy, jak to się dzieje. Jeśli zaś nie mamy ochoty na media społecznościowe może pograć w gry, na przykład w przeglądarce – darkorbit (http://www.wcograc.pl/darkorbit), ogame (pełen opis) czy gry wyścigi lub zdecydować się na jakąś konsole. A jest ich sporo, dlatego jeśli jedna się znudzi, to zaraz możemyzagrać w kolejną. Gdyby nam się to jednak nie spodobało, to zawsze pozostaje serfowanie po internecie. Niektórzy poważnie się nad tym zastanawiają, a mianowicie, czy dobrze się dzieje, że tak właśnie jest. Jakie znaczenie ma to dla różnych grup wiekowych? Wiadomo, ze najbardziej narażone na to dzieci, ale i młodzież z dużą częstotliwością korzysta z tych dobrodziejstw.
granie
Napisał: bettyx1138
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dorośli raczej są z innej epoki, choć niektórzy pozostający na czasie także potrafią w coś się „wkręcić”. Ogólnie, czego bać, jednym rozwiązaniem dla dziecka, które zbyt dużo czasu siedzi przed monitorem, jest zachęcenie do wyjścia na dwór. Nie zmotywujemy go jednak do tego, jeśli sami nie będziemy aktywni i będziemy oglądać telewizję. Najlepsze wyjście to świecenie przykładem, tylko jak mamy wolny czas powinniśmy gdzieś wyjechać, żeby pospacerować, na przykład po lesie. Zresztą, wieczorny spacer to również świetny pomysł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 11:53:53
Tagi: Media, portale, darkorbit, ogame