Na jakie zagadnienia powinni się zwracać uwagę w temacie gier na konsolę?

Musimy pamiętać, że raczej częste przenoszenie się w magiczny świat gier to w zasadzie nic niewskazanego. Jeżeli jesteśmy mądrzy, orientujemy się, iż od każdej rzeczy można uzależnić, zatem zachowamy umiar, nie będziemy mieć z niczym kłopotów. Jednak jeśli mamy słabą psychikę, często mamy ogromne problemy z zachowaniem umiaru, zapewne dołączymy do grupy takich osób, którym faktycznie gierki szkodzą. Fakty są takie, że statystyczny gracz umie wyciągać dużo frajdy z grywania, co najważniejsze, zna granicę, zatem gry psp tak czy siak nie stanowią dla niego jakiejś przeszkody, która potem wygeneruje znaczne kłopoty, przykładowo unikanie chodzenia na uniwerek - są tego typu przypadki, a więc trzeba się postarać wystrzegać uzależnień.
PS Vita
Napisał: Cognoscenti*
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rewelacyjnie, że gry akcji ps vita niejako łagodzą nasze obyczaje. Zatem człowiek, który miewał przez bardzo długi okres czasu kłopoty wynikające z ciągłego stresu, dzięki właśnie wkraczaniu w świat gierek wreszcie miał możliwość odpocząć, jakby nie patrzeć móc zapomnieć o całym świecie, który naturalnie jest wspaniałym miejscem, lecz często daje mocno w kość. Tego typu ucieczka ma dużo sensu, chociaż trzeba uważać, bo ciągłe uciekanie w świat gier zdecydowanie może sprawić nam w konsekwencji spore problemy.Miło, iż gierki coraz częściej mogą służyć do zacieśniania więzi rodzinnych. No takie mamy czasy: zatem rodzic, który chciałby pobyć z własnym dzieckiem, w praktycznie każdym wieku, często siada z nim do po prostu PC albo konsoli. Nic w tym wszystkim nieodpowiedniego! Fajne gry dziecięce ps vita (np.: gry psp) są ciekawe, nie powodują skutków ubocznych. Chociaż to chyba jasne, że trzeba wiele rozmawiać z własną pociechą, nie zakładać, iż wyłącznie gierki są godne poświęconego czasu - to oczywiste.

Mocno uważajmy także na kategorie wiekowe: co prawda często to najzwyklejsza ściema, lecz faktycznie jakieś strzelanki albo bijatyki ps vita (na przykład jak tutaj: bijatyki ps vita) raczej nie są dla młodzieńców. Jeśli ktoś z nas rozumuje odmiennie być może zalicza się do grupy, która musi zwracać sporą uwagę na to w co grywa. Nie bójmy się gier, lecz jakby nie patrzeć postarajmy się zachować nieco zdrowego rozsądku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:48:53
Tagi: PC, gra, strzelanki, kategorie wiekowe