Na jakim sprzęcie obecnie najlepiej grać w gry?

Mobilna rozrywka prezentuje się obecnie całkowicie odmiennie, niż przed kilkunastu laty. Dziś królują najróżniejsze rodzaje gier, a grać jest na czym. W zasadzie większość ludzi nosi przy sobie telefon komórkowy albo smartfon, których obliczeniowe możliwości znacznie zaczęły przewyższać komputery sprzed dekady. Już na tych niewielkich urządzeniach zagrać możemy w wiele różnych gier, poza tym coraz więcej jest sprzedawanych ich większych kuzynów, to znaczy tabletów.

logo Xbox
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Urządzenia te posiadają większy ekran, więc i komfort gry jest na nich znacznie większy. Jeszcze większe monitory posiadają komputery PC, jeszcze kilka lat temu właśnie one królowały na rynku elektronicznej rozrywki. Jednak obecnie popularność ich znacznie się zmniejszyła, między innymi dlatego, że spore grono wielbicieli grania wolało w pewnej chwili kupić jakąś konsolę, na której gry przygodowe xbox 360 chodzą tak samo wydajnie jak na tradycyjnych komputerach, a same konsole posiadają pewne zalety, które stały się przyczyną ich popularności. Gracze lubią je bardzo, tak samo jak gry sportowe xbox 360 tak więc rosnąca ich ilość rezygnuje z tradycyjnego komputera i zamienia go na szybką konsolę, na jakiej rzeczywiście się pogra (przykład: doskonałe gry sportowe na Xbox 360).

Konsole podłączane są do telewizorów, dzięki czemu znacznie lepiej mogą one pełnić rolę rozrywki rodzinnej w porównaniu z tradycyjnymi komputerami. Oprócz tego do grania nie używa się klawiatury, a odpowiednich kontrolerów, a granie nimi jest znacznie wygodniejsze. Znacznie lepiej jest zasiąść ze znajomymi lub dziećmi przy dużym kilkudziesięciocalowym ekranie w salonie, niż cisnąć się na krześle przed niedużym monitorem. Ostatnio do konsol zakupić można odpowiednie kontrolery ruchowe, dzięki czemu granie na przykład w gry muzyczne xbox 360 jest prawdziwą przyjemnością.

Poza tym producenci konsol proponują praktycznie takie same gry, co typowe komputery. Większość producentów wypuszcza najnowsze gry platformowe xbox 360 na te właśnie urządzenia, na sprzęt pozostałych firm i tradycyjne komputery. Przeważnie daty emisji są w podobnym czasie, więc nie powinno być kłopotów z tym, że trzeba dłużej poczekać na pojawienie się wymarzonej gry (zobacz te: gry muzyczne na konsolę Xbox 360).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:48:55
Tagi: monitory, ekran, komfort, gracze, konsole, kontrolery, Granie