Sposoby na odpoczynek

Pracujemy współcześnie coraz to więcej, dziewięć, do dwunastu godzin dziennie. Później jeszcze sprawunki, apteka, inne drobne sprawy i wreszcie czeka na nas rodzina. Maluchowi należy przeczytać bajkę na dobranoc, ze starszakiem odrobić zadania czy zwyczajnie pobyć razem po to, by nie utracić kontaktu z potomkiem i jego rzeczywistością. Oprócz tego jeszcze pożądałoby się spędzić nieco czasu z ukochaną. Na te wszystkie sprawy potrzeba dwu rzeczy: czasu i spokoju. Nie spędzimy zadowalającego wieczoru z latoroślami jeżeli nie będziemy umieli się zrelaksować.
otwieracz
Napisał: Bugatti
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Metod na to jest sporo, można chodzić na szachy, biegać, uprawiać różne sporty. Ogólnie ważnym jest żeby sobie znaleźć takie zajęcie jakie lubimy, sprawia nam ono zadowolenie, ale - jeżeli to możliwe - dalekie jest od naszej codziennej pracy. Ma to spowodować aby nasz zapracowany mózg miał możliwość oderwać się od powszednich problemów. Jak takie zajęcie znaleźć?


Rozmaite są na to sposoby. Może to być oczarowanie jakąś dziedziną wiedzy bądź pewnym obiektem. Oczywiście rodzaj hobby zależy od naszej osobowości. Osoba czynna, kochająca ruch raczej nie będzie zbierać widokówek. Powodem do odkrycia hobby może być nawet ukochana potrawa bądź trunek, na przykład wino może stać się zalążkiem kolekcji zawierającej eleganckie karafki. Naturalnie swój zalążek zbiór taki może mieć w którymś z wyjazdów. Jakaś zagraniczna wyprawa do Słowacji bądź Czech, i po powrocie kolekcjonujemy otwieracz do szampana.otwieracz
Napisał: Blomus
Na podstawie: Blomus
Najfajniejsze w zbieractwie jest to, iż zgromadzone obiekty nie muszą nam do niczego służyć. Roztropny jest domysł, że mając w domu zbiór chrząszczy nie musimy od razu zostać entuzjastami kuchni azjatyckiej w stopniu radykalnym. Kolekcjoner map natomiast nie ma potrzeby od razu opłynąć globu dookoła, gdyż może mu starczyć samo marzenie. Istotne by nasze zamiłowanie sprawiało nam radość i nie ograniczało życia rodzince. No, chyba że cała familia absorbuje się tym samym. Wtedy nie tylko nam będzie przyjemnie ale zarazem zadbamy o stabilność uczuciową rodziny co z pewnością pozwoli nam być szczęśliwymi. A wszak właściwie o to nam wszystkim idzie, o szczęście nasze oraz naszych najbliższych nam osób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-20 12:52:52
Tagi: wino, praca, kontakt, marzenie