Gry komputerowe wcale nie są głupie. Są takie, iż spodobają się nawet najbardziej zajadłym krytykom

Nieprawdą jest, iż gry są przeznaczone tylko dla dzieciaków, młodzieży czy półgłupków. Takie niestety panuje przekonanie wśród poniektórych ludzi. Graczy odbiera się jako wyrośnięte dzieciaki, które powinny zająć się czymś w wyższym stopniu pożytecznym niż graniem. Nie ulega kwestii, to bolesna opinia. Równocześnie, wskazane jest powiedzieć, że są gry zwyczajnie głupie, tak samo, jak jest wiele głupich filmów, ale nie mówimy się, że każdy, kto ogląda filmy jest głupkiem lub, że traci czas (choć też i są takie głosy). Nie oznacza to, że wszystko w jednej kategorii jest bezsensowne, uzmysławiają to gry, ale również filmy czy muzyka.
zawody w graniu
Napisał: Wikilogia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo, że jak zobaczymy malucha, który gra w „strzelanki”, to prawdopodobnie krew nas zaleje, bo takie dziecko zupełnie nie powinno w to grać. Podobnie, będziemy zaskoczeni, gdy zauważymy takiego młodego człowieka oglądającego jakiś brutalny film. To niedopuszczalne, a rodzice, którzy na to pozwalają powinni się zastanowić, co właściwie robią. Swoją drogą musimy to koniecznie wiedzieć, że to nie filmy, gry czy inne tego typu zjawiska są wrogie.

gra romadoria:
To złe przystosowanie do wieku jest złe. Są przecież wspaniałe bajki dla dzieci, również, jak są znakomite gry, które rozwijają ich fantazje. Można spotkać głupie gry, jakie niczego dobrego nie uczą, można jednakże pograć w takie coś jak gra mechrage, gra tauriworld (warto sprawdzić) czy gra romadoria i samemu się przekonać, jakie to pożyteczne, zjawiskowe odmiany spędzania wolnego czasu. Zauważyli już to nawet marketingowcy, którzy ukuli pojęcie „grywalizacja” odnoszący się właśnie do gier i do codziennego życia. O co w tym chodzi? Odpowiedzi można otrzymać m.in. na stronie .Po prostu, żeby poprawniej działać, ażeby społeczeństwo się lepiej rozwijało powinniśmy zastosować niektóre elementy gry do naszego życia. Zaistniało już multum inicjatyw z owego aspektu. Sympatycy gier są oczarowani tym odkryciem, jako że przez lata czuli się trochę dziwnie, jakby robili coś nieistotnego, zbędnego. Nagle, za sprawą „grywalizacji”, okazuje się, iż gry mogą nas niemało nauczyć, zdołamy korzystać z ich mechanizmów i przygotowywanych tam rozwiązań. Od czasów „grywalizacji” już nikt nie może zakomunikować, że gry są głupie. Bez wątpienia, takie występują, jednakowo jak głupie filmy, ale nie jest to obiektywne dla całego tego badawczego zjawiska.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-21 14:37:53
Tagi: gra, gry, strzelanki