Akcesoria do planszówek

W obecnych czasach gry planszowe są stworzone nie jedynie dla dzieci, lecz mogą również dorosłym zapewnić ciekawą, ciekawą jak również oryginalną rozrywkę. Są to przykładowo gry logiczne i strategiczne, lecz nie jedynie – do jednych z najpopularniejszych należą gry fabularne (RPG). Gry fabularne pozwalają na wcielenie się w konkretną postać jak również poruszanie się jej po fikcyjnym wszechświecie.


gry planszowe
Często są zainspirowane poszczególnymi dziełami literackimi jak również filmowymi, istnieją również jako odpowiedniki już uprzednio istniejących gier komputerowych. Poszczególna partia jest w stanie być mocno wciągająca ze względu na godną rozpatrzenia fabułę konkretnej najlepiej oceniane gry fabularne – najczęściej jedna gra trwa od 3 do 5 godzin. Oprócz „erpegów” silnie powszechne są w dzisiejszych czasach gry planszowe bitewne.

Większość bardziej rozbudowanych planszówek wymaga właściwych akcesoriów, jakich brak może bardzo utrudnić, a nawet uniemożliwiać rozgrywkę. W przypadku gier fabularnych są to dla przykładu scenariusze fabuł – bez rozwiniętego świata możliwość graczy są dosyć ograniczone, a gra aktywnie potrafi się znudzić. Niebagatelne są też odpowiednie kostki. Do typowej gry RPG nie wystarczy tradycyjna sześciościenna kostka – tego typu gry mają pewne losowe elementy. Na ogół używane są kostki dziesięciościenne, ale są dostępne również czteroboczne, dwudziestoboczne i sześcioboczne. Popularnie stosowane skróty rodzaju k10 lub k6 to właśnie oznaczenia różnych typów kostek do gry. Istnieją również (rozwinięcie tych informacji- fabrykadzwiekuff.com) tzw. kostki procentowe – jest to zestaw dwóch kostek dziesięciobocznych, z których jedna pokazuje dziesiątki, a druga jedności – dzięki temu da się wylosować dany procent w przypadku potrzeby. Czasem kostki tego rodzaju przydają się przy wybranych fabularnych karciankach. Popularne akcesoria do gier planszowych planszowych są przeważnie idealne do sklepu za znakomitą cenę, dlatego nie stanowią dla gracza wielkiego wydatku.

Gry planszowe bitewne z jasnych przyczyn wymagają odrobinę innych akcesoriów. Są to przeważnie modele jak również figurki, lecz też elementy terenowe – w zależności od estetyki danej gry mogą to być chociażby lasy, zamki, pojazdy wojskowe lub schrony. Światem gier bitewnych może być średniowiecze czy fantasy, lecz także przestrzeń kosmiczna, realia drugiej wojny światowej lub wojen napoleońskich. Gry planszowe bitewne mają charakterystyczną rozgrywkę – dana jednostka, oznaczona dla przykładu figurką, ma odmienną szybkość poruszania się oraz zadawane obrażenia, niż inna. Dlatego też jest tak istotne, aby w czasie gry mieć pełen komplet akcesoriów. W razie dużej ilości gier tego rodzaju kostki wielościenne także okazują się użyteczne – w najsłynniejszych grach gatunku nie brakuje również kwestii losowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-07 09:20:44
Tagi: akcesoria, gry planszowe, scenariusze, RPG, planszówki, rozgrywki