Jak rozmawiać na tematy związane z seksem

Każdy z nas pragnie bliskości i miłości, są to jedne z największych potrzeb ludzkich, i to bez względu na wiek. W przypadku dzieci nie budzi to naszych kontrowersji. Nieco inaczej bywa w przypadku osób dorosłych. Tu temat bliskości i miłości ociera się o tabu. Niezwykle duże znaczenie ma tutaj płeć osoby, o wiele łatwiej jest bowiem paniom wyrażać swe uczucia aniżeli ich partnerom. Ci - z racji swojego wychowania - nie przywykli do komunikowania swych uczuć, co niekiedy prowadzi do spięć.
amazinggirl.pl
Napisał: pasiv/agresiv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego w związku warto zawsze prowadzić dialog, szczególnie o uczuciach. Trzeba przyznać że przypuszczalnie nie będą to najłatwiejsze rozmowy, jednakże niezbędne dla dobra związku. Bardzo ważne jest aby tego typu rozmowy przeprowadzać w sytuacji, gdy obydwie strony będą wypoczęte oraz mają na taką rozmowę odpowiednią ilość czasu.Podobnie istotne, a nawet jeszcze ważniejsze jest to w kwestii spraw intymnych. Oczywiście każdy ma swoje preferencje w kwestiach erotycznych. Niegdyś ktoś bardzo mądry powiedział, że wszystko jest możliwe pod warunkiem że obie strony wyrażą na jakieś propozycje zgodę. Musi to być akceptacja jasna i nie budząca jakichkolwiek wątpliwości. Tak więc nie ma niczego złego w wykorzystywaniu tak kontrowersyjnych przedmiotów jak przykładowo pejcz - jeśli obydwie strony tego pragną (tutaj propozycje dla zainteresowanych: https://amazinggirl.pl/erotyka/akcesoria-i-gadz/pejcze-i-baty.html). Rzecz jasna należy zastrzec, iż ewentualne cofniecie zgody powinno być bezwzględnie przestrzegane.

Aby zgoda na jakieś postępowania erotyczne była świadoma, niezbędna jest wcześniejsza bezpośrednia oraz spokojna rozmowa, bez wykorzystywania prób nacisku, a już z pewnością niedopuszczalny jest szantaż uczuciowy. Niestety, rozmowa o potrzebach fizycznych jest jedną z najbardziej kłopotliwych dla obydwu ze stron. Strona wychodząca z niecodzienną ideą ma prawo spodziewać się odrzucenia z przyczyn swoich upodobań, natomiast druga strona może czuć się traktowana przedmiotowo, co nigdy nie jest przyjemne. Wynika stąd, iż zanim rozpoczniemy rozmawiać na tak delikatne tematy, należy dobrze przemyśleć nie tylko swoje argumenty, lecz również sposób ich przekazania (nawet gdy tematem do rozmowy ma być tak niewinny przedmiot jak dajmy na to pas do pończoch).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-04 11:51:24