Nowoczesne techniki nagrywania filmów, krótki opis ostatnich możliwości i rozwiązań w tej dziedzinie

Od czasu gdy zaczęły się pojawiać techniczne możliwości ludzie utrwalają ważne wydarzenia ze swojego życia na zdjęciach i nagrań wideo. Obecnie technika jest na tym wysokim poziomie, że za pomocą zwykłego smartfona da się nagrywać i fotografować z dużo lepszymi parametrami, niż przy wykorzystaniu zaawansowanych i drogich sprzętów przed kilkunastu laty.

www.gohero.pl/dji-inspire-1Postęp w fotografii i nagrywaniu obrazów jest bardzo duży, widać to dobrze po możliwościach sprzętów które do tego służą. Co chwilę powiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, oprogramowanie ma coraz lepsze algorytmy, więc i użytkownikom jest coraz łatwiej. Bardzo wiele osób używa do tego celu smarfony, ograniczając się przy tym do posiadania jednego, wielofunkcyjnego urządzenia, za pomocą którego można zadzwonić, zrobić zdjęcie, kręcić filmy a gdy będą chęci też zagrać. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował sprzętu bardziej zaawansowanego, to także może znaleźć spory jego wybór w elektronicznych sklepach.

Widok z lotu ptaka
Napisał: Peter Linehan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy ogromną furorę zaczęły robić kamery sportowe. Moda na filmowanie z perspektywy sportowca swoich wyczynów pojawiła się niedawno. Ktoś wpadł na pomysł, aby na głowie założyć niedużą kamerę i zacząć nagrywać to, co ogląda osoba, która ją nosi. Tak nagrany film pokazuje świat zupełnie inaczej niż dotychczas, i bardzo szybko aktywni miłośnicy sportów zaczęli w ten sposób filmować najróżniejsze sytuacje. Zaczęły powstawać profesjonalne kamery do montażu na kaskach, solidne, odporne na wilgoć i wstrząsy, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zyskały bardzo dużą popularność wśród młodych ludzi. Ostatnim hitem wśród miłośników robienia filmów są multikoptery, takie jak na przykład DJI Inspire 1. Steruje się nimi przy pomocy specjalnego pilota, zarówno samym lataniem, jak i kamerą do nagrywania. Dron może wznosić się chociażby pół godziny cały czas nagrywając, doskonale się więc nadają na przykład do filmowania uroczystości w plenerze. Używając ich powinno się uważać, aby filmować jedynie to, na co dostało się zezwolenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-17 20:51:57
Tagi: kamery, moda, uroczystości, pomysł, technika