Rodzaje biustonoszy

Rozmiar to nie wszystko – krój stanika również wpływa to, jak się nosząc go kobieta czuje. Model stanika powinien być dostosowany do kształtu i kondycji biustu, do noszonego odzienia, okazji, oraz do naszych osobistych upodobań. Najbardziej popularne kroje biustonoszy to: stanik pełny, fason do dekoltów w szpic, biustonosz balkonetka, stanik nisko zabudowany jak też bardotka, a więc biustonosz bez ramiączek.

biustonosz
Napisał: Treacle Tart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Krój pierwszy to biustonosze zabudowane, zasłaniające całkiem biust. Miseczki składające się z dwu do pięciu części rewelacyjnie podtrzymują piersi i nadają im okrągły kształt. To bardzo wygodne staniki do noszenia na co dziań, nie nadają się one jednak do głębszych dekoltów (http://jagna.pl/biustonosze-c-23.html). Fason do dekoltów w szpic to biustonosze z niskim mostkiem. Zakłada się je pod odzienia z głębszym dekoltem, świetnie sprawdzają się zatem przy wydekoltowanych sukienkach lub bluzeczkach.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów stanika jest także tak zwana balkonetka. To biustonosz średnio zabudowany, którego górna krawędź jest nieomal pozioma. Ten rodzaj stanika z reguły nie zasłania piersi całkowicie, nie odsłania ich jednakże nazbyt mocno.

Nisko zabudowane staniki w wyższym stopniu eksponują piersi, ukazując górne partie. Zazwyczaj górna linia krawędzi jest prawie pozioma, z kolei mostek może być też lekko obniżony, aby dać możliwość noszenie głębszego wycięcia. Bywają one miękkie jak i usztywniane. Niektóre panie lubią nosić takowe staniki także do mniej wydekoltowanych odzień, bowiem kształtują one biust w zgrabne kulki, przy czym dość mocno go unoszą. Miseczki często szyte są z wielu części połączonych wyłącznie pionowymi szwami. Zobacz naszą pełną ofertę: www.jagna.pl/biustonosze-silikonowe-c-23_153.htmlBiustonosze Axami
Napisał: Axami
Na podstawie: Axami
Sporo kobiet szczególnie ceni sobie ten akurat krój, jako szczególnie zgrabnie akcentujący biust. Następnym wariantem są bardotki - mienione niekiedy potocznie bezramiączkowcami. To biustonosz bez ramiączek bądź z dającymi się odpiąć paskami. By taki stanik wygodnie się nosił najczęściej używa się silikonowych paseczków wszytych wewnątrz obwodu biustonosza. Takowe biustonosze wspaniale nadadzą się pod suknie wieczorowe czy też suknie ślubne - za każdym razem kiedy chcemy, by ramiączka stanika były niewidoczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-25 21:49:27
Tagi: biust, miseczki, dekolt, suknie ślubne