Jakiego rodzaju atrakcje mogą zaoferować Mazury odwiedzającym ten rejon kraju urlopowiczom.

Nazywane też często Krainą Tysiąca Jezior Mazury są jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych naszego kraju. Zresztą ta nazwa jest zupełnie na miejscu, bo jeziora zajmują około 7 procent powierzchni rejonu, a jest ich prawie trzy tysiące. Największe mają ponad 100 km2 powierzchni, więc to są już rzeczywiście spore wodne akweny, natomiast największa ilość to jeziora mające powierzchnię do paru kilometrów.

Piknikowe wariacje na wakacje
Napisał: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki
Mazury kuszą też ogromną ilością lasów, które zajmują prawie trzydzieści procent rejonu. Żyje tam duża część występujących w Polsce ssaków i ptaków, a w mazurskich jeziorach można złowić w zasadzie wszystkie gatunki ryb śródlądowych. To ogromne naturalne bogactwo powoduje, że Mazury są rejonem bardzo popularnym pod względem turystyki. W każdym letnim sezonie odwiedza je parę milionów urlopowiczów, którzy zamiast gwaru popularnych kurortów wolą spokój, ciszę i czyste powietrze. A że różnych atrakcji tam raczej nie brakuje, wręcz przeciwnie, region bez przerwy się rozwija, to i ilość odwiedzających systematycznie rośnie.Niewątpliwie największą atrakcją Mazur są jeziora. Większość z nich jest zagospodarowana pod kątem żeglarstwa i to właśnie ono cieszy się największą popularnością. Miłośnicy wodnych sportów mają również do wyboru wiele kajakowych szlaków, no i oczywiście nie można zapominać o ogromnej ilości bardzo czystych plaż, na których można słodko poleniuchować. Ogromnie dużo ten właśnie region może zaproponować tym, którzy lubią inne formy aktywności, liczne szlaki piesze i rowerowe a także ścieżki przyrodnicze kuszą do spędzania czasu w sposób aktywny.

nocleg
Napisał: Bernhard Wintersperger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mazury mają coraz lepiej rozbudowaną bazę noclegową, mieszkający tam ludzie już dawno zauważyli zalety płynące z turystów. W praktyce mikołajki noclegi mogą zaproponować jakieś kwatery dla każdego, znajdą coś dla siebie i studenci którzy lubią dobrze się bawić, i rodziny z małymi dziećmi, i ludzie szukający wysokiego standardu - oferta noclegowa. Bardzo duża liczba pensjonatów, hoteli oraz domków kempingowych powoduje, że raczej nikt nie będzie miał większego problemu z wybraniem czegoś.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-04 10:56:08
Tagi: las, jezioro, nocleg, mazury