Co uczynić, kiedy nie można się dogadać z partnerem? Być może w tego rodzaju sytuacji pomoże terapia małżeńska

Jeżeli pojawiają się trudności w związku małżeńskim, warto jest skorzystać z odpowiednich terapii. Tego rodzaju sesje to szansa, że wszystko w naszym życiu powróci do tak zwanej normy. Terapia małżeńska oferuje wsparcie nie tylko w okoliczności, kiedy borykamy się z widmem rozwodu, ale także, gdy nie potrafimy odnaleźć się po narodzinach naszego pierwszego dziecka, mamy problem z jego dorastaniem lub, kiedy nie radzimy sobie po jego wyprowadzce.

para
Napisał: withbeautiful
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co więcej, taka forma leczenia to idealny sposób, żeby zrozumieć swoje uczucia oraz emocje partnera, nauczyć się o nich dyskutować, próbować je zrozumieć i co najbardziej istotne, wyeliminować różne kwestie sporne, które na płaszczyźnie emocjonalnej są źródłem nieporozumień. Terapia małżeńska jest jednocześnie bardzo dobrą okazją do tego, żeby pokazać małżonkowi lub małżonce nasze zdanie wobec zagadnień, o jakich nie dyskutowaliśmy albo, o jakich nie umieliśmy dyskutować w domu. Niektórym trudno jest sobie to wyobrazić, ale wiele małżeństw ma trudności z komunikowaniem się między sobą. To zaś jest pierwszym krokiem w stronę popsucia związku. Dlatego przeważnie warto skorzystać z fachowej porady (na przykład tutaj).

Dobre wskazówki
Napisał: Marc Hatot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli więc odczuwamy, iż coś w naszym życiu się nie układa i, że chcielibyśmy się podjąć zmian, sprawdźmy, w jakim miejscu jest najbliższa terapia małżeńska i po prostu się tam wybierzmy. Podejmujmy zdecydowanie działania, bo gdy będzie już za późno, nawet najbardziej fachowy terapeuta będzie miał trudności z rozwiązaniem naszego problemu. Nie zapominajmy, iż konieczne jest wytypowanie profesjonalisty, który ma odpowiednią renomę i jaki udzieli nam pomocy w maksymalnym tego słowa znaczeniu.Niekiedy jednakże nic nie możemy zrobić, gdyż ciężko jest się dogadać, dochodzą inne sporne kwestie, jeden z małżonków nie chce uczęszczać na terapie, a przecież go nie zmusimy. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji konieczny jest rozwód, ponieważ ciężko żyć ze sobą, gdy nie jesteśmy w stanie się w ogóle porozumieć. W okresie rozwodu konieczna jest również pomoc, lecz już nie psychologiczna, lecz prawna. Liczne porady są na wagę złota, jak poradzić sobie w tym okresie. Korzystnie więc z nich korzystać, gdyż jak nie daliśmy radę uratować naszego związku, to chociaż niech rozwód odbędzie się dosyć szybko oraz bez nadmiernego stresu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-27 15:47:55
Tagi: problemy, pomoc, kwestie sporne