Czy upominki jesteśmy w stanie porównywać? Czy jest to właściwe? Jakie są typy podarunków?

Czy jesteśmy w stanie porównać prezenty, czy jest to uzasadnione? Raczej nie, bo prezentów nie powinno się wartościować, gdyż podchodzą one pod całkowicie inną kategorię. Podarunków się nie wartościuje, lecz przyjmuje z wdzięcznością, tak samo jak nie wolno czekać, że w ogóle coś dostaniemy. Bardziej liczy się to, że ktoś o nas pamięta. Niemniej, tak to powinno wyglądać, ale jednak w życiu jak to w życiu każdy może oceniać wszystko, również prezenty. Ażeby ułatwić zadanie możemy stworzyć podział podarunków, jaki nadaje się do wielu sytuacji.

zapakowany prezent
Napisał: Jeff Djevdet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli często dostawałeś prezenty, które ci się nie podobały, to masz świadomość tego, iż albo ktoś cię dobrze nie poznał, lub sam nie pozwalasz się poznać. Nie roztrząsając tego zagadnienia jesteśmy w stanie potwierdzić, że jedna z grup, czyli prezenty niedopasowane jest bardzo liczna, to oznacza często tego typu podarunki są dawane. I to w różnych sytuacjach, między różnymi osobami.

To nie jest jedynie tak, że ktoś kto cię niezbyt dobrze zna jest w stanie dać ci niezbyt trafny prezent, takie sytuacje mają też miejsce nawet pomiędzy najlepszymi znajomymi. Każde tego rodzaju zdarzenie jest zależne od danych relacji. Prezenty dopasowane są nie do zastąpienia, to produkty firmy Zotac, jeżeli ktoś potrzebuje najbardziej pewnego sprzętu komputerowego, to produkty łazienkowe firmy Zucchetti, dla kogoś kto właśnie urządza łazienkę, to aparat, jaki ma świetny zoom dla przyjaciela, jaki interesuje się fotografią. Wiele jest takich przedmiotów, chociaż niekiedy są zaskakujące - na Taniomanii.Ponieważ prezenty kojarzą się jedynie z jakimiś datami, a faktycznie jesteśmy w stanie obdarowywać się każdego dnia. Wiadomo są to małe upominki, ktoś kupi nam coś słodkiego do jedzenia polepszając nam tym humor, dla kociarza będą to żwirki i piaski dla kotów, a dla osoby interesującej się sportem, takim czymś stanie się bilet na mecz. Wiele jest tego typu sytuacji i takie prezenty, te drobne upominki są nawet bardziej miłe niż wymuszone na siłę, a zupełnie niedopasowane - trzeb więc się dobrze zastanowić. Jeśli mamy możliwość, aby kogoś zaskoczyć tego rodzaju prezentem nie wahajmy się zbyt długo, lecz spróbujmy spełnić kogoś, choć najmniejsze marzenie. Będzie nam to bardzo długo pamiętał.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-13 12:39:00
Tagi: Prezenty, Produkty, sprzęt