Najczęściej zastępowane elementy w samochodzie to belki dachowe, listwy zderzaka , a także nakładki na drzwi

Oczkiem w głowie niejednego mężczyzny jest jego prywatny samochód. Długie pucowanie , a także nagminne szorowanie auta nie zdumiewa już żadnej kobiety, albowiem dla facetów jest to najlepsza uciecha i świetnie się w dodatku bawią. Nie należy na pewno dopuścić, by auto miało jakiekolwiek draśnięcia, wgniecenia lub ślady po karambolu.

Tuning samochodu
Napisał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprawdź chlapacze Po każdej, nawet najmniejszej kolizji warto porządnie obejrzeć własny samochód, rzecz ta nie dotyczy wyłącznie mężczyzn, dziewczyny też zawsze muszą to wykonać. Jest to niesłychanie istotne, ponieważ jazda uszkodzonym autem może doprowadzić do jeszcze większej katastrofy. Elementem, który w większości wypadków ulega zepsuciu jest zderzak i listwa zderzaka, nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to część która jest z samego przodu i jedną z jej funkcji jest to, tak aby łagodzić uderzenie. Jednakże listwa zderzaka ma jeszcze inną rolę, a mianowicie spoilera dolnego, to znaczy, iż powinna kierować powietrze tak, aby wpadało pod pojazd.Swój samochód trzeba oddawać też raz w roku do przeglądu, na jakim przeważnie okazuje się, iż do zmiany są nakładki na drzwi, które wydaje się, iż nie spełniają żadnej misji. Jest to ewidentnie nieprawda, gdyż mają one znaczenie profilaktyczne, gdy w trakcie uderzenia zapobiegają uszkadzaniu lakieru, a jeśli jest on już obdarty w takim przypadku nakładki na drzwi mogą mieć zastosowanie maskujące, ponieważ po doborze pasujących, wyprodukowanych dla konkretnej marki da się to zatuszować. Ostatnią z rzeczy, która jest zazwyczaj wymieniana w naszych aucie są belki dachowe, dlatego że czasami nie od razu uda nam się kupić takie, aby wytrzymały cały ciężar naszych bagaży.
Gdzie kupić belki dachowe?
W zależności od pory roku belki dachowe mogą nam służyć do transportu rowerów, nart oraz sporej ilości walizek i torb. W związku z tym, iż ciężar tych rzeczy nieraz może być naprawdę duży, wskazane jest aby od razu zainwestować w trwałe, najlepiej aluminiowe belki, by spokojnie można było zabrać ze sobą wszystko co możne nam być potrzebne.

Większości ludzi może się wydawać, że zakup potrzebnych elementów do samochodu jest faramuszką, nie jest to tymczasem prawdą, gdyż zawsze warto się zastanowić, jak porządny ten element ma być i ile jesteśmy w stanie wyłożyć na to gotówki. Bardzo ważne jest, by dokonywać regularnych przeglądów na jakich dowiemy się co powinniśmy wymienić, żeby bezpiecznie jeździć.Sprawdź ofertę

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-10 13:43:54
Tagi: rower, Auto, Lakier, wypadku, aluminiowe