Zaopatrzenie roweru w dobrane oprzyrządowanie

Z nadejściem wiosny każdy właściciel roweru stara się przygotować własny wehikuł do nowego sezonu. Jest to okres, kiedy ścieżki rowerowe zapełniają się właścicielami tych pojazdów. Rodzinna eskapada rowerowa przysparza przyjemnych wrażeń nie tylko dla dorosłych, lecz również dla dzieci. Jednak rower przed sezonem musi być wyposażony w dobrane akcesoria.


Jedną z rzeczy potrzebnych przy rowerach są bagażniki rowerowe. Szukając właściwego bagażnika, najlepiej wybrać te z trzema nogami z każdej strony. Dzięki takiej budowie poprawniej rozmieści się ładunek bagażu. Najbardziej popularne są bagażniki aluminiowe, oraz stalowe. Inną ważną sprawą jest przymocowanie na górze. Powinno się stwierdzić jakie mocowania występują w ramie własnego roweru, z reguły spotykane to dwa przepusty pod sztycą od siodełka, także przepust do mocowania błotnika. Przed kupnem trzeba sprawdzić to, ażeby potem ustrzec się przykrego zawodu w czasie montażu. Dla osób które nie posiadają tych mocowań, posiadają ramę z tylnym amortyzatorem, bądź chcą błyskawicznie instalować i rozmontowywać bagażnik, zaplanowane są bagażniki instalowane wprost do sztycy wspornika siodełka. W sprzedaży są także komplety do montowania bagażnika w rowerze, który nie posiada górnych, ani dolnych przelotów montażowych - klik.


Siodełko rowerowe
Napisał: http://pixabay.com/
Na podstawie: http://pixabay.com/
Drugim nieodłącznym elementem roweru okazują się błotniki rowerowe. Do jazdy miejskiej i treningów na szosie najlepszym wyborem są błotniki pełne, jakie blisko przystają do koła, dostarczając ochronę również jadącym z tyłu. Na eskapady na leśne ścieżki najlepiej sprawdzą się budowy proste. Przed kupnem trzeba zauważyć, jakiego typu i gdzie znajdują się przepusty montażowe w ramie i do nich przystosować typ i model błotnika. Zwróćmy również uwagę na złącza w tylnych błotnikach mocowanych do sztycy. Dwupunktowa regulacja zezwala na dopasowanie go nie tylko pod względem kąta nachylenia, lecz i odległości od opony a im bliżej opony znajduje się błotnik, tym porządniej chroni. Błotniki odstające od roweru muszą mieć możność łatwego i prędkiego demontażu, żeby uprościć jakiekolwiek czynności serwisowe, bądź też transport.

Więcej: http://www.rowery.mirapolnext.pl/rowery-turystyczne-c-1_8.html

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-06 11:25:36
Tagi: opony, siodełka, rama