Jak dobrać najbardziej odpowiednią kawiarkę? Jakie mamy modele? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy dobieramy model dla własnych potrzeb?

Pyszna kawa to coś, co lubi wiele osób. Nie jesteśmy zmuszeni jednakowoż za każdym razem chodzić do kawiarni, aby taką wypić, możemy posiadać taką w domu, ale do tego musimy mieć specjalny sprzęt. Podstawowym i najlepszym rozwiązaniem są kawiarki. Ich konstrukcja i obsługa są naprawdę proste, jednocześnie tego typu sposób zaparzania kawy zapewnia możliwość zyskania wspaniałego, aromatycznego naparu, który może być tak idealny, jak ten uzyskany w kawiarniach.
gotowa kawa
Napisał: Edsel Little
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kawiarka jest bardzo prostym urządzeniem, można je zakupić w dosyć przystępnej cenie. Można ją kupić zamiast innego popularnego sprzętu do robienia kawy, czyli ekspresu do kawy. Wiele osób jednak używa takich urządzeń wymiennie. Kawiarka, przykładowo kawiarka bialetti umożliwia zaparzenie bardzo mocnej, aromatycznej kawy na jedną albo więcej filiżanek. Kawiarki są w sumie niedrogimi urządzeniami, obsługuje się je w bardzo łatwy sposób.Nie zajmują jakoś bardzo dużo miejsca, umożliwiają zaparzenie wyjątkowej kawy dla jednej lub kilku osób. Jest to zdecydowanie ciekawa alternatywa dla ekspresu ciśnienowego, chociaż jak powiedzieliśmy wcześniej najkorzystniej dla pełni smaku robić kawę w kawiarce i ekspresie ciśnieniowym. Kawiarka najlepsza będzie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z parzeniem pysznej kawy. Kawiarka z pewnością nie jest gorszym modelem ekspresu ciśnieniowego, to po prostu zupełnie inne urządzenie, które posiada wielu zwolenników na całym świecie.

Kawiarki mogą być przygotowane z różnych materiałów, które posiadają różnorodną jakość. Najkorzystniej kupować je w fachowym sklepie, w którym są różne oraz ciekawe marki jak chemex, które gwarantują nie tylko najlepsze kawiarki, ale i najlepsze akcesoria do herbaty oraz kawy. Są faktycznie dwie typy kawiarek, pierwsza to stalowa.
Może mieć różnorakie kształty, przeważnie jest obła i gładka. Po użyciu należy ją wymyć i zostawić rozkręconą do wyschnięcia. Jest najczęściej droższa od aluminiowej. Typ aluminiowy zaś jest najczęściej wybierany. Tego rodzaju kawiarki mogą być srebrne, lecz spotyka się też modele pokryte jednolitym kolorem lub z wzorzystym deseniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 16:38:30
Tagi: herbata, kawa, kawiarka