W jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej powszechne jak i kupowane przez osoby z wadą wzroku. Jeszcze nie tak dawno miały one właściwie jeden wybór, to znaczy posiadanie okularów korekcyjnych. Całe szczęście obecnie jest inaczej. Jednakże, popularność soczewek kontaktowych bierze się z różnych przyczyn. Jedną z takich przyczyn jest dość szybki rozwój technologii produkcji, a co się z tym wiąże używanie coraz bardziej nowoczesnych surowców, z których robione są soczewki.
badanie u okulisty
Napisał: Nomadic Lass
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejną przyczyną jest coraz lepsza oferta soczewek kontaktowych, dzięki jakim można skorygować praktycznie każdą z wad wzroku. Na przykład istnieją soczewki sferyczne, to znaczy dla osób z krótkowzrocznością, dla osób mające astygmatyzm, dobre będą air optix for astigmatism 6 szt oraz dla ludzi cierpiących na starczowzroczność air optix for astigmatism 3 szt. Do tego przypadku używa się soczewek multifokalnych. Gdy jesteśmy już zdecydowani na noszenie soczewek kontaktowych, to bez wątpienia powinniśmy zajrzeć do specjalisty, jak okulista albo optometrysta, jaki zrobi badanie oraz dzięki swej wiedzy dopasuje idealne soczewki, jakie będą najlepiej do nas pasowały.Istnieje ogromny wybór soczewek, można z pewnością polecić Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. Podczas tego typu badania lekarz w dokładny sposób określi rodzaj i wielkość wady, jednocześnie zrobi badanie geometrii oka. Bez wątpienia sprawdzi też, czy nie pojawiają się jakieś chorzenia oczu, jakie mogłyby wykluczać możliwość używania soczewek kontaktowych. Po zrobieniu takiego badania i zebraniu wszystkich koniecznych informacji okulista lub optometrysta jest w stanie zaproponować dane soczewki, które będą dla nas najbardziej odpowiednie. Lekarz zastosuje konkretne soczewki, przykładowo 1-Day Acuvue Define, w ten sposób sprawdzi czy dobrze się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.
W niektórych przypadkach konieczne może okazać się zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o bardzo konkretnych parametrach, jakie są idealne do potrzeb danej osoby. Po wybraniu soczewek zalecane jest wizytę w podanym terminie na wizytę kontrolną. Po około dwóch tyg. od pierwszego użycia okulista sprawdza poziom tolerancji oczu na soczewkę. Dlatego trzeba koniecznie pójść do specjalisty. Nie możemy wybierać soczewek samodzielnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-24 10:33:25
Tagi: Soczewki, astygmatyzm, okulista