Lista najpopularniejszych wrocławskich atrakcji, co interesującego tam można zobaczyć.

Wrocław to jedno z największych miejscowości w naszym kraju, obecnie mieszka w nim ponad 600 tysięcy stałych mieszkańców. Jest również niezwykle ciekawy pod względem turystycznym, corocznie przyjeżdża do niego kilka milionów turystów, co jest jednym z najlepszych wyników wśród znanych miast.

Wrocław
Napisał: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wrocław zbiera pochlebne recenzje pośród odwiedzających go osób, turyści doceniają nie tylko przepiękne atrakcje i zabytki, lecz także bazę noclegową i pyszne jedzenie. Jedną z największych atrakcji Wrocławia, znaną za granicą oraz w Polsce, jest zoo. Ogród ten jest największą placówką o takim charakterze, zajmuje obszar 33 hektarów i mieszka w nim ponad 5 tysięcy różnych zwierząt. Jest również ogrodem najstarszym, gdyż jego początki zaczęły się już wroku 1865. W poprzednim roku w części ogrodu została otworzona następna atrakcja, która przyciąga wiele tysięcy turystów, to znaczy Afrykarium. Jest to olbrzymi pawilon z paroma basenami, które są zamieszkałe przez wodnych mieszkańców różnych części wód z Afryki.Atrakcje Wrocławia (poprzednia strona) to także przepiękne, sięgające swoją historią średniowiecza zabytki. Rynek wrocławski bez przerwy jest pełen życia, a w pięknie odrestaurowanych budynkach działają liczne restauracje i kluby. Centralną część rynku to wrocławski Ratusz, jest to jedna z najładniejszych budowli tego typu w kraju. We wnętrzu Ratusza funkcjonuje oddział Muzeum Miejskiego i najstarsza europejska restauracja. Zobacz najciekawsze artakcje we Wrocławiu.

Zwiedzając Wrocław pominąć raczej się nie powinno obejrzenia Panoramy Racławickiej, nieodzownym punktem wycieczek jest również Ostrów Tumski. Za to z nowoczesnych atrakcji należy wymienić Sky Tower, dzisiaj największy budynek biurowy w Polsce, o wysokości 212 metrów. Na 49 piętrze otworzono taras widokowy, który jest codziennie bardzo oblegany przez odwiedzających. Widok z takiej wysokości jest niesamowity, trudno się więc dziwić, że jest tam sporo kolejek. Z ciekawych miejsc Wrocławia wymienić jeszcze można Ogród Japoński koło Hali Stulecia, Krainę Miniatur no i rzecz jasna słynne krasnale wrocławskie, które obecnie są symbolem tego miasta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 13:39:44
Tagi: Hala Stulecia, Afrykarium, Muzeum Miejskie