Sezon bożonarodzeniowy - jak zaaranżować spotkanie z Mikołajem

Okres bożonarodzeniowym staje się jednym z najprzyjemniejszych w całym roku. Już na początku listopada możemy zauważyć w sklepach multum rozmaitych dekoracji oraz ozdób. W gigantycznych centrach handlowych jeszcze przed nastąpieniem grudnia rozmieszczone są ogromne choinki, jakie dekorowane są ładnymi bombkami i kolorowymi światełkami.

mikołaje z czekolady
Na podstawie: pixabay.com
Dla dzieciaków specjalny okres zaczyna się już 6 grudnia, kiedy to przypadają mikołajki. Wszystkie dzieci uwielbiają ten dzień, gdyż właśnie wówczas odwiedza ich życzliwy Mikołaj (http://www.mikolaje.pl/indywidualny/wizyta.html). Brzdące wyobrażają sobie tego mężczyznę, jak dziadka z długimi włosami i białą brodą. Nie powinniśmy w żadnym razie uświadamiać naszej pociesze tego, że taka osoba żyła kiedyś i dzisiaj niespodzianki dają rodziciele. Nie ulega wątpliwości, że w późniejszym czasie odgadnie, iż ten baśniowy pan, tak de facto nie istnieje. Tak długo jak jest to realne powinniśmy robić wszystko, aby nasze dziecko wierzyło, iż na początku grudnia odwiedza go Mikołaj. Idealnym pomysłem jest zorganizowane spotkanie ze Świętym Mikołajem, żeby tego dokonać w domu będziemy musieli poprosić o pomoc wujka albo dziadka. W tej chwili bezproblemowo w ogromnym hipermarkecie znajdziemy kompletny strój Mikołaja. Naturalnie nie jest to jedyne rozwiązanie. Wielokrotnie się przydarza, iż w kościele, domu kultury albo przedszkolu organizowane jest spotkanie ze Świętym Mikołajem dla wszystkich dzieciaków. Bazuje to na tym, iż rodzice z góry wpłacają ustaloną kwotę, a wszystkim uczestnikom spotkania nabywane są te same prezenty.prezent
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Jest to najsensowniejsze rozwiązanie, albowiem dzieci nie przechwalają się między sobą co dostały. Jeżeli chcemy zaaranżować mikołajki w szkole to kwestia prezentuje się nieco inaczej - http://www.mikolaje.pl/przedszkole.html. Zazwyczaj dzieci w wieku szkolnym nie wierzą już w to, że Święty Mikołaj istnieje. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to dzień w którym podarujemy sobie symbolicznie prezenty. Najlepszym rozwiązaniem jest to, by dzieci wylosowały siebie nawzajem i nabyły drobny upominek, za ustaloną wcześniej kwotę. Pamiętajmy, iż dla każdego bobasa, niezależnie od wieku 6 grudnia jest istotny. Zadbajmy o to, aby nasza pociecha dostała jakiś upominek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-19 10:10:51
Tagi: upominek, Mikołajki, bombki