The Evil Within – na Playstation Network

Współcześnie gry z gatunku survival horror stają się niezwykle powszechne nie bez przyczyny – dobrze zrobiony horror gwarantuje znakomitą rozrywkę, napięcie i wciągnięcie się w jego uniwersum. Pośród amatorów tego gatunku gry panuje popularny pogląd, iż prawdziwymi mistrzami gatunku są Japończycy – od na pozór tylko prostej, bo mocno nastrojowej Ib, po The Evil Within.


gra komputerowa
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieje się tak nie bez przyczyny – Japończycy zdobyli już jakiś czas temu znakomite miejsce w horrorowej kinematografii, która na gry bardzo mocno ma wpływ. Teraz ta świetna fabularnie gra jest udostępniona dla amatorów gry na konsolę – została udostępniona na Playstation Network pssite.com/news.html?tag=playstation+network.

Fabuła jest pozornie wyłącznie nieskomplikowana – główną postacią gry jest Sebastian, detektyw udający się do szpitala psychiatrycznego w celu wyjaśnienia mrocznej zagadki. Konwencje detektywistyczne zostają złamane już od samego początku – szpital przypomina bardziej barokową świątynię niż placówkę leczniczą, a tuż po udaniu się na miejsce okazuje się, że w środku nikogo nie ma (motyw na ogół występujący w japońskich horrorach, lecz szczęśliwie jeszcze do końca wyeksploatowany).


Zaczyna się wojna nie jedynie z potworami, ale również z ludzką psychiką. Twórcy znakomicie wiedzieli, co wpływa na klimatyczność, jak również dobrze to zastosowali – mroczne, wąskie wnętrza jak również gwałtowne zmiany otoczenia potrafią nieźle przestraszyć gracza. Mimo szerokiej ilości czerwonej farby gra absolutnie nie polega na biciu w każdego przeciwnika w pobliżu – bohater jest sprytny oraz umie zrobić odpowiedni użytek ze znalezionych rzeczy. Ma to mimo to własną cenę – doświadczone zdarzenia nie pozostają bez wpływu na jego psychikę, po pewnym czasie zaczyna nawet mieć halucynacje. Ów motyw został dobrze rozwinięty oraz nie jest wyłącznie puszczeniem oczka gracza, lecz ma swe skutki – chociażby zaburza ocenę dystansu bohaterowi. www.pssite.com/gry-2546-the_evil_within.html na pewno jest polecana miłośnikom mocnych, niezapomnianych wrażeń.


konsola
Napisał: lungstruck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielbiciele estetyki (a zwłaszcza Beksińskiego) nie rozczarują grając w tę grę – zarówno przeciwnicy, jak jak również pomieszczenia to najprawdziwsze dzieła sztuki, są znacząco dopracowane i zrobione z mistrzowską cierpliwością; wskazywane jest także granie z włączonym dźwiękiem, ponieważ dźwięki są nieocenione w właściwym odbiorze gry. Nawet najmniejsze szczegóły, takie jak anatomia bądź światłocień mogą śmiało konkurować ze znanymi dziełami malarstwa, a twórcy potrafią wyciągnąć ładne efekty ze cieni i świateł, butelkowej zieleni jak również czerni. Gra The Evil Within jest niewątpliwie mocno grywalna, wciągająca oraz konsekwentna; nie bez przyczyny jest uznawana za najstraszniejszą grę Shinji Mikamiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:58:15
Tagi: rozrywka, estetyka, potwór