Koniczne dodatki dopełniające strój każdego harcerza

Jednym z najistotniejszych atrybutów wszystkich harcerzy jest strój. Ubiór harcerzy jest bez wątpienia bardzo charakterystyczny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Jednakże nie byłby kompletny, gdyby nie odpowiednie dodatki do munduru harcerskiego. Należy zatem dowiedzieć się, co każdy harcerz musi mieć, aby prezentować się doskonale. W głównej mierze niezwykle ważne jest stosowne nakrycie głowy.


Obóz harcerski
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeważnie jest to tzw. rogatywka albo beret w kolorze wybranym przez drużynę. Aczkolwiek na głowie harcerzy może znajdować się również inne nakrycie głowy, np. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się zazwyczaj lilijkę. Trochę inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy posiadają specjalne berety albo czapki z daszkiem. Na ramionach harcerzy umieszczane są specjalne naramienniki, jakie zakłada się na pagony w odcieniach drużyny. Na pagonie mogą być umieszczone rozmaite istotne informacje, takie jak chociażby ilość gwiazdek zdobytych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta powinna być chusta.

Jej kolor także jest wybierany przez drużynę i musi być identyczny u wszystkich jej członków. Przez lewe ramie przełożony jest sznur funkcyjny. Bardzo istotny jest również pas, który zakłada się zarówno do spodni i spódnicy . Dziewczyny zakładają czarne pasy, zaś chłopcy zielone, chociaż można zastąpić je także brązowym pasem ze skóry. Na nogach harcerzy, oprócz butów, zakładane są również getry, jakie także można dostać w wielu opcjach kolorystycznych i dobierane są indywidualnie przez każdą drużynę. Poza tym oprócz getrów możemy założyć różnokolorowe wywijki. Jak więc widzimy, strój harcerza nie musi być wcale mało oryginalny.


skauci
Napisał: wittco.gmbh
Na podstawie: http://www.flickr.com
Różnorodność dodatków sprawia, że harcerze prezentują się bardzo dostojnie i pięknie. Oczywiście wymienione akcesoria są jedynie przykładem. Wiele drużyn ma swoje własne zwyczaje i niejednokrotnie na mundurze może pojawić się wiele innych dodatków albo naszywek. Te kwestie zazwyczaj dobrze jest skonsultować z drużynowym. Zastanawiasz się, gdzie można zgromadzić wszystkie dodatki do munduru harcerskiego? Przydatna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez większego kłopotu można znaleźć i zamówić wszelkie przydatne dodatki, jak również cały mundur harcerski.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:32:57
Tagi: Kolor, ubiór, strój, odcień