Wybieramy gry dla malucha. Mamy solidne podpowiedzi dla szukających najlepszych wiadomości

W różnych mediach od dłuższego czasu można napotkać wiadomości o tym, jak to gry wideo są okropne dla młodych ludzi. Warto napisać to wprost – to nonsens. Takie doniesienia są wyłącznie efektem ignorancji dziennikarzy, którzy chcą zajmować ludzi kontrowersyjnymi.

lego
Napisał: David J
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ludzie mądrzy nie łykają przekazów o wywoływaniu przemocy przez gry komputerowe. Przemyślmy to: dlaczego to rozrywka elektroniczna ma posiadać takie działanie, a nie na przykład najczęściej dużo brutalniejsze filmy z Hollywoodu? Dlaczego to gra wideo ma rzekomo pchać kogoś do zamordowania człowieka, a nie powieść detektywistyczna z soczystymi opisami zabójstw? Następna kwestia – z jakiej przyczyny zabicie kogoś na monitorze komputera ma spowodować, że człowiekowi przyjdzie chętka na zabójstwo w prawdziwym świecie? Przecież jest zupełnie na odwrót, brutalna gra komputerowa może rozładować napięcie nerwowe w człowieku!I zostaje jeszcze najważniejszy argument – gry komputerowe to setki różnych typów i produkcji. Różnice gatunkowe są wielkie – w sklepach można ujrzeć zabawne Lego Władca Pierścieni dla maluchów, a obok GTA V, sprzedawaną wyłącznie ludziom powyżej osiemnastego roku życia. Analogicznie jak w wypadku oglądania filmów lub czytania książek, istotne jest dobranie pasującej produkcji. Gama jest ogromna.

Jeżeli jesteś rodzicem dzieciaka, który uwielbia gry wideo, miej na uwadze, by zawsze kontrolować to, w co dziecko się bawi. Gry krwawe nie są właściwe dla malucha, ponieważ mogą spowodować koszmary nocne i uczucie strachu.Rozsądnie jest udać się z podopiecznym do sklepu i obejrzeć produkty w ofercie. Wiedz, że gry wideo mają rożne obostrzenia wiekowe, tak samo jak produkcje filmowe. Dlatego dla ucznia podstawówki najlepszym zakupem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś hardcorowa strzelanina. W sklepach można spotkać dużo przeróżnych gier, które efektywnie stymulują wyobraźnię i inteligencję dziecka, nie epatując jednocześnie krwią i golizną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:59:07
Tagi: gry, ludzie, Władca Pierścieni, gta