Czy warto kupować konsole?

Konsole już w zupełności przyjęły się w polskich mieszkaniach. Niedawno najpopularniejsze były komputery, ale obecnie dzięki niskim cenom , bardzo często można spotkać konsole. Również to właśnie konsole dawane są jako prezent. Czy aby na pewno to wybór dla każdego?


gry na konsole 2
Z pewnością trzeba zwrócić uwagę, że większa część gier wydawanych na konsole nakierowana jest jednak do męskiego grona odbiorców. To się zmienia i coraz więcej nowych tytułów jest odpowiednich dla wszystkich, albo tworzonych jest z myślą o dziewczynach. Gdy zobaczymy np. gry na Xbox 360 to widać, że obecnie nadal przeważają gry typowo męskie jak bijatyki czy symulatory.

Która konsola?
To też problem przy zakupie pierwszej konsoli. Konsola PS3 kiedyś dominowała w branży, jednak Xbox i jego ogromne możliwości spowodowały, że statystyki sprzedaży PS3 i Xboxa są podobne. Kierując się wyborem konsoli najlepiej zobaczyć, które gry można kupić na daną konsolę. Czasem gry dostępne są jedynie na danej konsoli, jak np. w Halo można pograć jedynie na Xbox360. Cenowo oba sprzęty są podobne, ale tutaj zadecydują inne parametry.

Niedługo następna generacja
Gdy ktoś może poczekać z zakupem to najlepiej poczekać niecały rok. Jeszcze w 2013 będzie premiera nowej, czwartej generacji PlayStation. Również niedługo jest premiera Xbox One. Następne generacje ukazują się nieczęsto, bo co parę lat. Dzięki temu nabywając najnowszą generację będziemy mieli gwarancje, że nowe tytuły będą wyglądały tak dobrze jak to możliwe.


Duży wybór
Na konsole jest spory wybór gier. Obie konsole są już dobrych kilka lat na rynku i przez to zostało wydanych na nie sporo gier. Fani sportu będą pewnie grali w tytuły jak Fifa. Są też i bijatyki czy gry zręcznościowe. Wbrew pozorom gry na konsole mogą kształcić - jest do wyboru dziesiątki. Jako dowód można przejrzeć gry przygodowe na PS3. Takie gry znakomicie rozwijają umiejętności manualne i inteligencję.

Multimedia
Konsole to nie tylko gry. To już domowe centrum rozrywki - łatwo można na nich odtwarzać filmy, łączyć się z internetem. Sposobów użycia nowych konsol jest sporo.

Jak dobrze widać konsole oferują wiele opcji zastosowania. Od bijatyk po gry sportowe - każdy znajdzie coś odpowiedniego. Dlatego wygląda na to, że nadal długo konsola będzie trafionym wyborem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:12:26
Tagi: konsole, Xbox, ps3