Innowacyjne akcesoria służące do zapisu obrazu

Współcześnie coraz więcej ludzi interesuje się rozmaitymi nowinkami i innowacyjnymi technologiami. Często można spotkać się z opinią, że tego rodzaju zainteresowania są domeną panów i ta opinia sprawdza się w większości przypadków. Z tej przyczyny niejednokrotnie odpowiednim pomysłem na podarunek dla panów są rozmaite technologiczne nowinki. Obecnie w szybkim tempie rozwijają się bardzo różne technologie, przykładowo ta wiążąca się z komputerami.
Wymyślane są coraz wymyślniejsze urządzenia mobilne o dużej liczbie rpaktycznych funkcji. W dużej mierze rozwinęła się również fotografia oraz technologia rejestrowania obrazu. Z tą drugą kwestią związane są bezpośrednio wyspecjalizowane przyrządy. Kamery wideo z początku były przyrządami przede wszystkim dużymi, a do tego ich możliwości nie były zbyt duże. Od tamtego czasu wiele uległo zmianie, aktualnie osoba niezainteresowana tego typu technologią mogłaby być bardzo zaskoczona możliwościami współczesnych urządzeń.Do nagrywania w ruchu GoPro Hero 4, a także bardzo dużo innych urządzeń tej znanej marki, została stworzona do nagrywania w ekstremalnych warunkach. Owe ekstremalne warunki przejawiają na różne sposoby, przykładowo jeszcze jakiś czas temu ludzie nie byli w stanie stworzyć technologii, dzięki której można by zarejestrować film pod powierzchnią wody. Kamery tego rodzaju bardzo często służą do tworzenia nagrań w ruchu. Wykorzystują je więc zatem sportowcy, a także amatorzy różnych ekstremalnych rozrywek. By takie nagranie mogło powstać, kamera musi być bardzo trwała. Kamery GoPro łączą w sobie duży stopień trwałości z najlepszą dostępną jakością obrazu.

Filmowanie z lotu ptaka
Napisał: Arne Krueger
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie często słyszy się o stosowaniu tak zwanych dronów. Są to charakterystyczne urządzenia bezzałogowe, ykorzystywane do różnych celów. Wykorzystywane są na przykład przez armię, ale także przez amatorów nagrywania filmów. Za pomocą kamery przymocowanej do takiego urządzenia wykonalne jest zarejestrowanie nagrania z góry, co daje duże możliwości. W ten sposób filmowane są przykładowo wielkie wydarzenia swiązane z kulturą czy sportem. Przykładem takiego urządzenia jest DJI Phantom, urządzenie, które zapewnia bardzo wysoką jakość nagrań, choć jego cena nie jest najniższa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 15:56:03
Tagi: fotografia, technologia, prezent, opinia, nagranie