Z jakich powodów dzieci tak kochają okres przedświąteczny, jak sprawnie przygotować mikołajki w przedszkolu.

Nadchodzący się okres Bożonarodzeniowy to dla większości dzieci okres ogromnej ilości wrażeń. Choinki, mikołajowe i świąteczne upominki sprawiają, że niektóre dzieci nie mogą się wręcz doczekać przyjścia grudnia. Ogromnie dużo w tym czasie zaczyna się także dziać w najróżniejszych marketach i sklepach. Sprzedawcy od dawna wiedzą, że do zachęcenia klientów potrzeba odpowiednich bodźców, dlatego też świąteczna atmosfera pojawia się w niektórych z nich już w połowie listopada.

mikołaj i renifery
Na podstawie: pixabay.com
Już wtedy stawiane są się przystrojone drzewka, niezliczone światełka, a z głośników lecą świąteczne kolędy. Dużo się zaczyna dziać szóstego 6 grudnia i przed samymi świętami. W tym okresie mikołaj w centrum handlowym to standard, niekiedy wręcz się kłębi od białych bród i czapek. Jednak o ile dzieci kochają to wszystko, to większość rodziców tego typu sytuacja może nieco drażnić. Jeżeli wszystko będzie trwało za długo, to w pewnej chwili nadejść może znużenie tym wszystkim, i tak naprawdę uzyska się efekt odwrotny od zamierzonego. O ile na mikołajki do handlowego centrum dużo dzieci zwyczajnie nie dotrze, to jeśli chodzi do przedszkola, to na pewno będzie tam miało szansę na spotkanie Świętego Mikołaja. Mikołajki w przedszkolu od dawna cieszą się ogromną popularnością wśród przedszkolaków, i chyba ciężko znaleźć placówkę, która czegoś takiego by nie robiła.bałwanek
Na podstawie: pixabay.com
Przebieg tego typu imprez jest zwykle bardzo podobny. Rodzice wcześniej uzgadniają, jakie paczki podaruje się przedszkolakom i robią na to składkę. Później przedszkole kupuje wszystko, co potrzeba i przygotowuje paczki, a w ten wyjątkowy dzień zjawia się najprawdziwszy Święty Mikołaj i przekazuje szczęśliwym dzieciom te upominki. Jeśli Mikołaj będzie się wykazywał kreatywnością, to i przez kilka godzin może się doskonale bawić z przedszkolakami (Mikołaj w naszym przedszkolu). Wszyscy chętni mogą go wyszarpać za brodę, przymierzyć czapkę czy nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wydarzenia takie na długo zostają w pamięci, trudno się więc dziwić, że większość dzieci już nie może się doczekać świątecznego okresu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:24:45
Tagi: zabawa, Wigilia, Boże Narodzenie, sklep, Mikołaj